Zabrze przestrzenią rozwoju

Pierwszy koncert zabrzańskiego Chóru Mieszanego "KLASTER"

29.03.2017

Chór Mieszany "KLASTER" pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraski zaprasza na koncert muzyki sakralnej "O crux ave".

W programie: G.P. Palestrina, J. Busto, R.Dubra, K.Nystedt, A. Tučapský, M.Durufle, F. Stiepanow i R. Powell. Koncert odbędzie się 8 kwietnia, o godz. 18.00, w kościele pw. św. Wojciecha przy ul. Heweliusza 4 w Zabrzu.

Chór powstał w listopadzie 2016 r.. Tworzą go osoby z różnych środowisk, z bogatym doświadczeniem chóralnym lub wykształceniem muzycznym, które łączy wspólna pasja. Próby odbywają się w piątki w godz. 18.30-21.00 przy ul. Hagera 41 (budynek Demexu) w Zabrzu. Chór stale prowadzi nabór nowych członków. Dyrygentem chóru jest Barbara Gajek–Kraska – dr sztuki muzycznej, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i podyplomowych studiów z zakresu emisji głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wieloletni pedagog Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zabrzu, gdzie z sukcesami prowadzi chóry (dziecięcy i młodzieżowy) oraz orkiestrę smyczkową i symfoniczną.

Osoby, które nie będą mogły przyjść na koncert 8 kwietnia, będą miały okazję usłyszeć ten sam program 9 kwietnia w Rudzie Śląskiej, w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej przy ul. Kościelnej 12 (godz. 16.45).

Wstęp wolny na oba koncerty.