Miejski Ogród Botaniczny zaprasza

29.03.2017

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu informuje, że wzorem lat ubiegłych, w przypadku korzystnej aury w kwietniowe weekendy będzie otwarty dla odwiedzających. Miłośnicy przyrody będą mogli podziwiać kwitnące wczesną wiosną kwiaty oraz obserwować jak rozwijają się pierwsze liście.

Warunkiem otwarcia będzie brak deszczu w dni poprzedzające weekend, które zapewnią dobrą nawierzchnię alejek oraz ładna pogoda w dniach planowanego otwarcia. Ze względu na niską temperaturę w tym miesiącu palmiarnia z kaktusiarnią będą jeszcze zamknięte.

Informacja o otwarciu będzie każdorazowo publikowana na stronie www.mob-zabrze.pl oraz facebooku. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, Ogród będzie otwarty w soboty oraz niedziele od godz. 10.00 do godz. 18.00.

Pod względem bogactwa zgromadzonej tu przez lata kolekcji roślinnej, zabrzański ogród botaniczny to najbogatszy zbiór na Górnym Śląsku, o wyjątkowym charakterze ekologicznym, zdrowotnym i naukowym. Rośnie tu ok. 5000 okazów drzew i krzewów (ok. 200 taksonów) oraz bogata kolekcja roslin pochodzących praktycznie ze wszystkich stref klimatycznych. Ogród dzieli się na część botaniczną nawiązującą do ogrodów w stylu francuskim oraz parkową z placem zabaw, terenami gospodarczymi i szklarniami.

W 2004 r. na terenie Ogrodu założono Rosarium, które obsadzone zostało 2500 sztuk róż, różnych typów w 64 odmianach.