Studenci z Lund

28.03.2017

Od niedzieli w Zabrzu gości grupa studentów z Międzynarodowego Instytutu Przemysłowej Ekonomiki Środowiska Uniwersytetu w Lund – miasta partnerskiego Zabrza w Szwecji. Zespół, pod kierownictwem prof. Mikael Backmana, będzie przez tydzień prowadzić badania i analizy naszego miasta pod kątem istniejących problemów z jakością powietrza.

Studenci sprawdzą, które z działań na rzecz ochrony środowiska prowadzonych przez miasto są najskuteczniejsze, jakie natomiast wymagają udoskonalenia. Zespół będzie szukać także nowych rozwiązań, jakie można wprowadzić w naszym mieście celem dalszej poprawy jakości powietrza. Zwieńczeniem projektu będzie przedstawienie przez studentów opracowania, które pomoże w perspektywie 15 lat skuteczniej walczyć o czystsze powietrze  w Zabrzu.