Obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Zabrzu

24.03.2017

Międzynarodowy Dzień Teatru to wielkie święto ludzi teatru – zarówno tych, których podziwiamy na scenie, jak i tych pracujących poza nią. W tym roku obchodzone jest już po raz 56. Do ogólnopolskich obchodów przyłączył się także Teatr Nowy w Zabrzu.

Dzień Teatru ustanowiono w czerwcu 1961 r. podczas 9. Światowego Kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego (ITI) w Helsinkach. Wybór padł wtedy na 27 marca.

Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Teatru w Zabrzu będą miały charakter stricte amerykański. Spodziewamy się więc Marlin Monroe, Elvisa Presley’a, Johena Wayne’a, Indiańskiego Wodza i pucybuta, który stanie się milionerem… A na deser poezja noblisty Boba Dylana i odkrywanie Ameryki z najmłodszymi podczas Bajkowej Niedzieli.

Punktem kulminacyjnym obchodów święta teatru będzie premierowy spektakl pt. "Ku Klux Klan", sceny z kultowych amerykańskich filmów, kabaret z Dzikiego Zachodu oraz wystawa fotografii „amerykańskich pejzaży”.

Teatr Nowy w Zabrzu zaprasza na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru 26 marca, od godz. 13.00. Szczegółowy harmonogram na plakacie oraz na www.teatrzabrze.pl