„Ballads for Ella”- w 100. rocznicę urodzin Elli Fitzgerald

22.03.2017

Już w najbliższy piątek (21 kwietnia), w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu, odbędzie się koncert pt. "Ballads for Ella" zorganizowany z okazji 100. rocznicy urodzin Elli Fitzgerald.

W kwietniu mija sto lat od narodzin Elli Fitzgerald, nazywanej przez wielu pierwszą damą piosenki. Czy może być lepszy sposób uczczenia takiej rocznicy, niż koncert, w trakcie którego usłyszymy największe przeboje artystki? Chyba tylko taki, że utwory te zaśpiewa jedna z najwybitniejszych wokalistek współczesnej sceny. I tak będzie właśnie 21 kwietnia w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Najpiękniejsze standardy jazzowe z repertuaru Elli Fitzgerald przypomni Ewa Uryga. Artystce towarzyszyć będą: Mark Soskin – legendarny pianista, profesor słynnej Manhatan School of Music, Dorota Piotrowska – jedna z najbardziej rozchwytywanych młodych perkusistek w Nowym Jorku oraz Luques Curtis – światowej sławy kontrabasista jazzowy. Podczas koncertu usłyszymy także Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Zabrzańskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Bilety w cenie 50, 60 oraz 70 zł do nabycia w kasie DMiT lub on-line