Myslovitz zagra charytatywnie w Kopalni Guido

06.03.2017

Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu zaprasza na charytatywny koncert grupy Myslovitz, który odbędzie się 18 marca 320 metrów pod ziemią. Muzeum organizuje go wspólnie z Fundacją Rodzin Górniczych na rzecz rodzin poszkodowanych w wypadkach górniczych. Początek imprezy: godz. 19.00. Zjazdy pod ziemię od godz. 17.15. Bilety w cenie 50 zł do nabycia online na stronie Kopalni Guido.

Zespół dużo koncertuje poza granicami Polski, ale równie ważne są dla niego koncerty w kraju, szczególnie w klubach i oryginalnych miejscach, takich jak Kopalnia Guido. Koncert w Kopalni będzie wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Od 2014 roku zespół wspiera rodziny górników, poszkodowane w wyniku katastrof na kopalniach. Początkiem akcji było nagranie utworu „Tysiąc Żurawi”. Całkowity dochód z jego sprzedaży został przekazany Fundacji Rodzin Górniczych. Dochód z koncertu w Kopalni Guido również będzie przeznaczony na ten cel. Organizatorzy chcą szczególnie pomóc 9-letniej dziewczynce, która w wyniku wypadku w kopalni Mysłowice-Wesoła została sierotą. Środki zostaną przeznaczone m.in. na jej edukację, pomoce szkolne i zajęcia dodatkowe.

Niedawno zespół Myslovitz obchodził Jubileusz debiutu fonograficznego. Ich historia to świetny scenariusz filmowy, ze zwrotami akcji i niezwykłą dramaturgią, ale przede wszystkim ze wspaniałą ścieżką dźwiękową. Obchody jubileuszowe grupa rozpoczęła od koncertów na jednym z największych festiwali w Stanach Zjednoczonych: Beale Street Music Festival w Memphis, gdzie wystąpili obok m.in. Pixies, Eda Sheerana, The Flaming Lips, Slasha, Wilco i wielu innych gwiazd. Zagrali też w Nowym Jorku i Chicago. Koncerty były ogromnym sukcesem. Prasa amerykańska porównywała Myslovitz m.in. do Radiohead. Trasa jubileuszowa zakończyła się w wypełnionym po brzegi Teatrze Roma w Warszawie. Gościnnie zaśpiewali m.in. Podsiadło, Bartosiewicz, Miuosh. Zagrał Wojciech Mazolewski.