Zabrze przestrzenią rozwoju

Muzeum Miejskie zaprasza na "Spotkanie z legendą"

21.02.2017

Muzeum Miejskie w Zabrzu, w ramach przygotowań do stworzenia Muzeum Zabrzańskiego Sportu, zaprasza na cykl spotkań z wybitnymi zabrzańskimi sportowcami, trenerami i działaczami sportowymi. Spotkania będą miały charakter otwarty dla wszystkich kibiców i miłośników sportu, z możliwością zadawania pytań zaproszonym gościom. Wstęp na każde spotkanie będzie darmowy.

Pierwsze spotkanie z tego cyklu w bieżącym roku odbędzie się już w najbliższy czwartek, 23 lutego, o godz. 17.00, w Galerii Muzeum Miejskiego Café Silesia. Gościem będzie Marek Kąpa – II trener NMC Górnik Zabrze, a w przeszłości wieloletni gracz (obrotowy) zabrzańskiej Pogoni.

Marek Kąpa (rocznik 1958) to legenda zabrzańskiego handballa. Od 1973 roku związany z drużyną Pogoni Zabrze, zdobywca srebrnego i brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów. Grał w Pogoni Zabrze w okresie, gdy zespół ten odnosił swoje największe sportowe sukcesy. Wśród najważniejszych tytułów zdobytych przez Marka Kąpe można wymienić dwukrotne Mistrzostwo Polski, dwukrotne Wicemistrzostwo Polski i aż trzykrotne zdobycie Pucharu Polski.

– Podczas spotkania porozmawiamy z trenerem Markiem Kąpą nie tylko o jego bogatej karierze zawodniczej i trenerskiej, ale także o historii piłki ręcznej w Zabrzu, dziejach zabrzańskiej Pogoni i obecnym stanie tej dyscypliny sportu w naszym mieście – zapewniają organizatorzy.