4 Design Days

17.02.2017

W dniach 16-19 lutego w Międzynarodowym Centrum Kultury w Katowicach odbywa się druga educja wydarzenia pn. "4 Design Days". W dyskusji o architekturze i przestrzeni miejskiej udział biorą samorządowcy, architekci, projektanci i deweloperzy.

4 Design Days to przedsięwzięcie skupiające eksperów rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Przez cztery dni przedstawiciele światowego i polskiego designu, najwięksi architekci i projektanci, samorządowcy, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy będą dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie.

W ramach tego wydarzenia 17 lutego odbyła się debata pn. "Housemarket Forum Silesia 2017". W panelu inauguracyjnym udział wzięła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza. Rozmowa dotyczyła przyszłości mieszkalnictwa na Śląsku i wyzwaniach demograficznych. Udział w niej wzięli także m.in. Henryk Mercik, członek Zarządu Województwa Śląskiego i Wojciech Stasiak, wiceprezes Banku Gospodarstwa Krajowego.

Imprezą towarzyszącą jest konkurs Property Desing Awards 2017. Jego celem jest wyłonienie najlepszych inwestycji komercyjnych i publicznych oddanych do użytku w ostatnim roku. W gronie nominowanych są zabrzańskie obiekty: Park 12C Sztolni Królowa Luiza i i Arena Zabrza.