Dzisiaj wzmożone kontrole policji

09.02.2017

Na terenie całego kraju trwają policyjne działania „NURD”. Zabrzańska drogówka, wspomagana patrolami z komisariatu autostradowego, prowadzi działania na terenie naszego miasta. Wzmożonych kontroli wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego można spodziewać się aż do godziny 22.00.

Policyjne działania „NURD” mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, a więc wszystkich tych, którzy nie są chronieni karoserią samochodu. Pod szczególnym nadzorem są piesi, rowerzyści i inni użytkownicy jednośladów. W całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą działania, które mają ograniczyć zdarzenia, w których ranni lub zabici właśnie zostają piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Jak ważne i potrzebne są to działania, zwłaszcza w naszym mieście, ukazuje wczorajszy wypadek, do którego doszło wieczorem w centrum Zabrza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Placu Teatralnym zostało potraconych trzech 17-latków. Chłopcy prawidłowo przechodzili przez jezdnię w stronę centrum handlowego. Samochód jadący lewym pasem ustąpił pierwszeństwa przechodzącym przez zebrę. Niestety kierujący skoda fabią, który poruszał się prawym pasem potrącił 3 chłopców w chwili, gdy ci schodzili już z przejścia. 64-letni mieszkaniec Wieszowej w trakcie zdarzenia drogowego był trzeźwy. Nastolatkowie z ogólnymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci zabrzańskiej drogówki kierującemu zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi.

Dzisiejsze działania, które mają na celu dyscyplinowanie wszystkich uczestników ruchu drogowego, potrwają do godziny 22.00. Na ulicach naszego miasta w działaniach biorą udział nie tylko policjanci zabrzańskiej drogówki, ale również policjanci z komisariatu autostradowego w Gliwicach. Mundurowi z „autostradówki” wielokrotnie wspomagają i dbają o bezpieczeństwo na zabrzańskich drogach. W codziennej służbie zawsze patrolują zabrzańskie odcinki autostrady A4 i A1. Tym razem w patrolach mieszanych skupiają się nad bezpieczeństwie niechronionych użytkowników ruchu drogowego.
 

źródło: www.zabrze.slaska.policja.gov.pl