Zabrze przestrzenią rozwoju

Rolki na Arenie Zabrze

08.02.2017

W niedzielę, 5 lutego, na Arenie Zabrze ruszył cykl imprez rekreacyjno-sportowych związanych z jazdą na rolkach. Bezpłatne warsztaty rolkowe prowadzone są przez profesjonalnego instruktora – Julię Grzegorzak. Zajęcia odbywają się na terenie parkingu wewnętrznego Areny Zabrze i są podzielone na dwie części dostosowane do stopnia umiejętności jazdy na rolkach ich uczestników.

Grupa początkująca – godz. 9.00. Zajęcia przeznaczone dla osób, które niezbyt pewnie czują się na rolkach. Nauka prawidłowej postawy, płynnej jazdy do przodu, skręcania, hamowania. W pierwszym spotkaniu udział wzięły rodziny z małymi dziećmi. Najmłodszy uczestnik warsztatów miał 3 lata.

Grupa zaawansowana – godz. 10.00 Zajęcia przeznaczone dla osób, którym jazda do przodu nie sprawia żadnego problemu.  Nauka jazdy tyłem, zaawansowanych metod hamowania i freestyle slalomu.

Kolejne warsztaty z jazdy nauki na rolkach odbędą się w najbliższą niedzielę, 12 lutego. Zajęcia są bezpłatne, jednak należy wcześniej zgłosić swój udział. Zapisy prowadzone są w Punkcie Informacji o Mieście, osobiście lub telefonicznie, ul. Powstańców Śląskich 2/1, tel.:  32 271 72 76 lub 32 373 35 20.