Blue Journey w Zabrzu

01.02.2017

Od 2 lutego przez blisko dwa tygodnie w Zabrzu będzie gościł program Blue Journey oraz Bruckner Chase Prezes Fundacji Ocean Positive Inc., na co dzień współpracownik amerykańskiej agencji rządowej National Oceanic and Atmospheric Administration, Dyrektor Techniczny Red Bull Surf i Rescue Event oraz członkek US Lifesaving i American Swim Coaches Association.

Program skupiony jest wokół kreowania i wdrażania programów profilaktyki utonięć oraz ochrony środowiska wodnego. Z powodzeniem realizowany w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy zostanie zaprezentowany w Polsce – mówi Bartłomiej Bober Doradca Specjalny Bruckner Chase Ocean Positive Inc. i Manager Projektu Blue Journey Eastern Europe.

W ramach wizyty w wybranych zabrzańskich szkołach odbędą się prelekcji dotyczące bezpieczeństwa nad wodą oraz ochrony środowiska wodnego, pokazowe sesje treningowe w Miejskim Klubie Pływackim w Zabrzu oraz spotkanie dotyczące kierunku rozwoju ratownictwa wodnego na przykładzie Stanu New Jersey. Jednym z tematów będzie kwestia zabezpieczania kąpielisk i basenów oraz system pracy i szkolenie ratowników wodnych.

Fundacja Ocean Positive zajmuje się również aktywizacją oraz integracją osób niepełnosprawnych poprzez pływanie i ratownictwo sportowe, a także pomocą w rozwoju systemów ratownictwa wodnego w wybranych krajach, między innymi Samoa Amerykańskim i Haiti.

Link: http://oceantoday.noaa.gov/oceansafe/