Delegacja z łotewskiego Rezekne w Zabrzu

27.01.2017

Miasto Zabrze, wspólnie z Miastem Rezekne z Łotwy koordynuje pracę Europejskiej Sieci Miast dla Dzieci. W związku z tym w tym tygodniu delegacja z Rezekne odwiedziła nasze miasto, aby porozmawiać o wspólnych inicjatywach. Na ten temat rozmawiali wiceburmistrz Rezekne Aleksejs Stecs oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2016 roku w Stuttgarcie zostało podpisane porozumienie, na mocy którego Zabrze wspólnie z miastem Rezekne z Łotwy koordynuje pracę Sieci. Została ona założona w czerwcu 2007 roku przez Miasto Stuttgart, we współpracy z Fundacją Roberta Boscha. Jej celem jest promocja działań na rzecz dzieci. Inicjatywa zyskała liczne grono odbiorców. Dziś skupia kilkadziesiąt miast i krajów naszego kontynentu.

– Inwestowanie w oświatę to jeden z priorytetów naszego samorządu. Efektem kształcenia ustawicznego młodzieży jest realizowanie przez nich innowacyjnych i ambitnych wyzwań służących nauce, gospodarce czy administracji – powiedziała prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Podejmując się roli jednego z liderów Europejskiej Sieci Miast dla Dzieci będziemy kontynuować działania zainicjowane w Stuttgarcie, które służą kolejnym pokoleniom Europejczyków.