Czytajmy babciom i dziadkom

25.01.2017

W ramach Dnia Babci i Dziadka uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 w Zabrzu odwiedzili podopiecznych Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego "Pomocna dłoń". Dzieci przygotowały fragmenty najpopularniejszych baśni, piosenki oraz wierszyki dla dziadków. Na koniec wręczyły pensjonariuszom kwiaty oraz pamiątkową laurkę.

Należący do Szpitala Miejskiego w Zabrzu Zakład Opiekuńczo – Leczniczy "Pomocna dłoń" pomaga osobom, które choć nie wymagają pobytu w szpitalu, to jednak ze względu na stan zdrowia i wiek powinny być pod stałą, profesjonalną opieką pielęgniarską. Przebywają w nim też osoby samotne oraz wracające do zdrowia po przebytych zabiegach i operacjach.

Jak ocenia kierownik zakładu, takie akcje czytajmy babciom i dziadkom przynoszą pensjonariuszom wiele radości i wzruszeń. Wspólne czytanie integruje międzypokoleniowo. Dzieci towarzyszą naszym pensjonariuszom w dniu ich święta, poznają różne oblicza starości. A osoby starsze są szczęśliwe z powodu tych odwiedzin, to widać. Chcielibyśmy, żeby ta akcja rozszerzała się . W ten symboliczny sposób chcemy podziękować wszystkim babciom i dziadkom za ich trud i poświęcenie w opiekę nad wnukami. Kiedyś to oni znajdowali czas na rozmowę z dziećmi, na zabawę czy czytanie bajek. Teraz, gdy zdrowie już nie te, to właśnie dzieci mogą odwdzięczyć się za wieloletnie wychowanie, opiekę i poświęcenie.