Nowe mieszkania przy ul. Żywieckiej

13.01.2017

12 stycznia oddano do użytku kolejny blok mieszkalny przy ul. Żywieckiej. Mieści się w nim 16 mieszkań. To 3 z 12 bloków, które w Kończycach buduje Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach.

Pierwszy budynek mieszkalny przy ul. Żywieckiej w Zabrzu został oddany do użytku w grudniu 2013 roku, drugi w listopadzie 2016. Właśnie przekazywany jest trzeci z 16-rodzinnych budynków. Umowa z głównym wykonawca Firmą Budowlaną „F-BUD” T. Fibic, Sz. Fibic Sp. J. została podpisana w kwietniu 2015 roku i prace ruszyły. Równocześnie została wybudowana sieć wodno-kanalizacyjna oraz pompownie ścieków sanitarnych i deszczowych. Docelowo powstanie osiedle składające się z 12 budynków wielorodzinnych mieszkalnych. Łącznie ma powstać blisko 158 mieszkań 1,2 i 3 pokojowych o powierzchni od ok. 37 m2 do ok. 75 m2. W planach na najbliższy rok jest rozpoczęcie budowy 3 kolejnych budynków. Ponadto parkingi, zieleńce oraz plac zabaw dla najmłodszych. Budynki zostały zaprojektowane w technologii tradycyjnej, składają się z 3-kondygnacji nadziemnych. Charakteryzuje je prosta i funkcjonalna architektura. Usytuowanie osiedla umożliwia szybki dostęp do autostrady A1 oraz szybki dostęp do centrum Zabrza. W bliskim sąsiedztwie znajduje się boisko piłkarskie, ośrodek kultury, szkoły, kościół oraz dyskont spożywczy.

W spotkaniu udział wzięli m.in. wiceprezydent Zabrza Krzysztof Lewandowski, przewodniczący Rady Miasta Zabrze Marian Czochara, przewodniczący Rady Dzielnicy Kończyce Jan Szulik, prezes MTBS Tarnowskie Góry Franciszek Paśmionka i proboszcz parafii Bożego Ciała w Kończycach ks. Andrzej Żmuda oraz lokatorzy.