X Zabrzański Festiwal Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem”

12.01.2017

Dzisiaj, w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom X Zabrzańskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajcie Panu z weselem”.

Komisja w składzie: Barbara Strzodka, Sabina Borner i Szymon Cichoń, wyłoniła następujących laureatów:

w kategorii szkoła specjalna:

I miejsce – Krystian Stawikowski z ZSS nr 40 w Zabrzu
II miejsce – Zespół Cicho-sza z ZSS nr 40 w Zabrzu

w kategorii klas I-III szkoła podstawowa:

SOLIŚCI:
I miejsce – Zuzanna Waśkiewicz z SP nr 36 w Bytomiu
II miejsce – Martyna Pukocz z SP nr 45 w Bytomiu
III miejsce – Patrycja Bobrowska z SP nr 5 w Zabrzu

ZESPOŁY:
I miejsce – Zespół Iskierki z ZSO nr 12 w Gliwicach
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Zespół Aniołki z Katolickiej SP w Zabrzu

w kategorii klas IV-VI szkoła podstawowa:

SOLIŚCI:
I miejsce ex aequo:
– Danuta Ungier z SP nr 33 w Bytomiu
– Rozalia Zemła z Katolickiej SP w Zabrzu
II miejsce – Daniel Nowak z MDK nr 2 w Bytomiu
III miejsce ex aequo:
– Klara Baron z MDK w Rudzie Śląskiej
– Emilia Bienas z SP nr 54 w Bytomiu

ZESPOŁY:
I miejsce – Bytomscy Kolędnicy z SP nr 54 w Bytomiu
II miejsce – Zespół Karolinka z SP w Przezchlebiu
III miejsce – Zespół z SP w Wieszowie

w kategorii gimnazjum:

SOLIŚCI:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce ex aequo:
– Dominika Kluka z Gimnazjum nr 12 w Zabrzu
– Wanessa Staruszkiewicz z Gimnazjum nr 29 w Zabrzu
– Ewelina Wylenzek z Publicznego Gimnazjum nr 3 w Tarnowskich Górach
III miejsce – nie przyznano

ZESPOŁY:
I miejsce – Chór dziewczęcy Tarantella z Gimnazjum nr 21 w Zabrzu
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Zespół KOS z Gimnazjum nr 29 w Zabrzu

w kategorii szkoła ponadgimnazjalna:

SOLIŚCI:
I miejsce – Nicola Wladarz z Centrum Edukacji w Zabrzu
II miejsce ex aequo:
– Roksana Skowronek z ZSTiO w Gliwicach
– Marta Walos z II LO w Tarnowskich Górach
III miejsce – nie przyznano

ZESPOŁY:
I miejsce ex aequo:
– Chór Schola Cantorum z ZS im. I.J. Paderewskiego w Knurowie
– Zespół wokalno-instrumentalny z ZSO nr 11 w Gliwicach
II miejsce – nie przyznano
III miejsce – Zespół instrumentalno-wokalny z ZS nr 10 w Zabrzu