Politechnika Młodego Górnika – Ferie 2017 w Parku 12C

09.01.2017

W tym roku Sztolnia Królowa Luiza zamieni się w pełną ciekawostek pracownię naukową, do której zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami i opiekunami. Każdy uczestnik warsztatów będzie mógł zobaczyć, jak działa kołyska Newtona, popatrzeć na siebie w krzywych lustrach czy spojrzeć na świat przez peryskop. Chcesz dowiedzieć się prawdy o krwi w filmach? Lubisz pianę w kąpieli? U nas dowiesz się, jak zrobić ją samemu! – przekonują organizatorzy Politechniki Młodego Człowieka w Parku 12C.

Możesz także zostać inżynierem – podczas warsztatów zbudujesz z klocków LEGO urządzenie, które następnie samodzielnie zaprogramujesz!

Warsztaty mają za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży zagadnienia dotyczące robotyki, programowania i mechatroniki. Dodatkową atrakcją będą zajęcia z fizyki i chemii. Uczestnicy zajęć będą mogli aktywnie spędzić czas w czasie zimowego leniuchowania.

Dodatkowe informacje:

– Zapraszamy od 16 do 29 stycznia 2017 do Parku 12C Sztolni Królowa Luiza

– Warsztaty trwają około 1,5 h i odbywają w grupach 12-osobowych

– Grupy zorganizowane prosimy o rezerwację telefoniczną pod nr tel. 32 271 40 77.

– Bilety na warsztaty 20 zł/os. Bilety do kupienia w kasach oraz online. Zapraszamy

Ferie w Kopalni Guido – wydłużone godziny zwiedzania

Z okazji ferii wydłużone zostaną także godziny zwiedzania Kopalni Guido – zapraszamy od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-20.00.

Do wyboru wycieczka na poziomach 170 i 320, a także górnicza Szychta na Poziomie 355.

Wcześniejsza rezerwacja zwiedzania jest konieczna. Bilety można zakupić w wygodny sposób przez system online.