Termomodernizacja na 30-lecie

04.01.2017

Wraz z nowym rokiem dobiegły końca prace termomodernizacyjne w Przedszkolu nr 38. Oddanie do użytku zmodernizowanego budynku zbiegło się z jubileuszem 30-lecia istnienia placówki w obecnym miejscu. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli przedstawiciele zabrzańskiego samorządu z zastępcą prezydenta Krzysztofem Lewandowskim na czele, Kuratorium Oświaty, firmy Robirex będącej wykonawcą prac oraz podopieczni przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się od przytoczenia historii Przedszkola przez zabrzańskigo historyka i radnego Dariusza Waleriańskiego. W obecnej lokalizacji funkcjonuje ono od 1986 r., gdy wybudowano obecny budynek. Swoją działalność rozpoczęło jako przedszkole 4 oddziałowe, którym kierowała obecna na uroczystości Anna Budziszewska. Całość uświetniły występy rodziców, którzy przedstawili "Dziewczynkę z zapałkami" oraz przedszkolaki, które zaprezentowały muzyczne i taneczne zdolności. 
 

Na termomodernizację budynku Miasto pozyskało środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Środkami z WFOŚiGW zostało pokryte 90 proc. kosztów kwalifikowalnych projektu. Całkowita wartość prac wyniosła 797 998,90 zł.

W ramach termomodernizacji wykonano: instalację centralnego ogrzewania, docieplono ściany zewnętrzne oraz stropodach. Poza termomodernizacją Miasto wykonało m.in. zagospodarowanie terenu wokół budynku, remont schodów zewnętrznych oraz wentylację kuchni.