Ulicami Zabrza przejdzie Orszak Trzech Króli

03.01.2017

W najbliższy piątek, 6 stycznia, ulicami Zabrza przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpocznie się o godz. 14.00, zakończy przed Kościołem pw. św. Anny.

W Zabrzu Orszak podzielony będzie na trzy strumienie, które równocześnie, o godz. 14.00, wyruszą z trzech różnych miejsc, aby połączyć się w jedną wielobarwną grupę, najpierw na placu pod pomnikiem Wincentego Pstrowskiego, przemaszerowując później do miejsca docelowego, czyli na plac przed Kościołem pw. św. Anny. Każda z grup będzie poprowadzona przez jednego króla i dla każdej z nich przewidziano również jeden dominujący kolor: czerwony, żółty i niebieski.

Pierwsza grupa (dominujący kolor – czerwony) pójdzie od Kościoła pw. św. Kamila, ulicami: Dubiela, Wolności, Plac Wolności, Dworcową, Goethego, 3 Maja, Floriana do placu przed Kościołem pw. św. Anny.

Druga grupa (dominujący kolor – niebieski) przejdzie od Kościoła pw. św. Józefa, ulicami: Roosevelta, 3 Maja do placu przed Kościołem pw. św. Anny. Król będzie jechał konno.

Trzecia grupa (dominujący kolor – żółty) pójdzie od hali Pogoń, ulicami: Wolności, Bohaterów Monte Cassino, św. Urbana do placu przed Kościołem pw. św. Anny. Król będzie jechał konno.

Przy Kościele pw. św. Anny odbędzie wspólne kolędowanie. Na zakończenie w kościele wystąpi Chór św. Cecylii parafii św. Anny w Zabrzu.

Więcej o idei Orszaku na www.orszak.org Organizatorem Orszaku Trzech Króli na terenie diecezji gliwickiej jest Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji Kurii Diecezji Gliwickiej.