Koleje Śląskie – specjalne pociągi na Sylwestra

27.12.2016

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia, którzy planują zabawę sylwestrową poza swoim domem będą mogli skorzystać ze specjalnej, sylwestrowej oferty Kolei Śląskich. Z samych Katowic w ciągu 10 minut w trzech różnych kierunkach wyjadą nocą trzy pociągi.

Pociągi umożliwią wygodne i bezpieczne powroty do domów. W tę wyjątkową noc lepiej auto zostawić w garażu. I nie chodzi tutaj tylko o to, aby móc uraczyć podniebienie chociażby lampką szampana, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo – mówi rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

W sumie dodatkowych nocnych pociągów będzie sześć. Godziny odjazdów trzech z nich zostały zaplanowane tak, aby imprezowicze mogli wrócić z największej zabawy w regionie – Sylwestrowej Mocy Przebojów. Jak szacują jej organizatorzy, na placu przed katowickim Spodkiem w sylwestrową noc może pojawić się ponad 60 tys. osób. W dużej części będą to mieszkańcy innych miast, dlatego z myślą o nich Koleje Śląskie w tym roku postanowiły ponownie uruchomić specjalne, sylwestrowe pociągi. Zatrzymają się one na 31 stacjach w 14 miejscowościach.

Rozkład jazdy pociągów był konsultowany m.in. z KZK GOP i Urzędem Miasta Katowice.

Sylwestrowa Moc Przebojów pod katowickim Spodkiem przyciąga tysiące mieszkańców naszego województwa, którzy chcą przywitać Nowy Rok dobrze się bawiąc. Jednak organizacja tak dużego wydarzenia zawsze powoduje pewne utrudnienia komunikacyjne, dlatego bardzo ważne jest by dać możliwość skorzystania z alternatywnego dla samochodu transportu zbiorowego. Koleje Śląskie kolejny raz wychodzą naprzeciw i dzięki przygotowaniu specjalnych połączeń w dniu Sylwestra pozwolą na bezpieczną i szybką podróż wszystkim, którzy planują spotkać się z nami pod Spodkiem – mówi Marcin Stańczyk z UM Katowice.

Koszty przejazdu pociągiem specjalnym nie będą się różnić od taryfy obowiązującej na co dzień. Specjalnie w tym dniu w hali głównej dworca w Katowicach przez całą noc będą działać trzy kasy Kolei Śląskich. Bilety można kupować również m.in. w biletomatach.

– Zachęcamy do wcześniejszego nabycia biletów na podróż powrotną, aby uniknąć czekania w kolejce – zachęca Michał Wawrzaszek. – Sylwestrowa noc to często jedyna szansa na promocję Kolei Śląskich wśród osób, które z takiego środka transportu na co dzień nie korzystają, a dla których nasza oferta może okazać się bardzo atrakcyjna – dodaje.

Pociąg do Gliwic odjedzie o godzinie 1:10 z peronu 2, do Zawiercia przez Zagłębie o godzinie 1:15 z peronu 4, a do Tychów Lodowiska o godzinie 1:20 z peronu 4. Koleje Śląskie zachęcają również, aby przed skierowaniem się na peron, sprawdzić na tablicy świetlnej na dworcu, czy numer peronu się nie zmienił. Godziny odjazdów nocnych pociągów z innych miast można sprawdzić w załączonym rozkładzie jazdy. Dodatkowe informacje dostępne są także na www.kolejeslaskie.com.

W ubiegłym roku nocne pociągi Kolei Śląskich zapewniły powrót do domu z sylwestrowych szaleństw ponad 1500 osobom.