Spotkanie opłatkowe organizacji pozarządowych

22.12.2016

Prawie 120 przedstawicieli zabrzańskich stowarzyszeń, fundacji oraz klubów sportowych w miniony wtorek (20 grudnia) spotkało się na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym organizacji pozarządowych. Prócz nich nie mogło oczywiście zabraknąć przedstawicieli władz miasta: Katarzyny Dzióby, wiceprezydent Zabrze, naczelników Czesławy Wineckiej (Wydział Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej) oraz Janusza Famulickiego (Wydział Ekologii), czy wreszcie urzędników wspierających działanie trzeciego sektora – czy to z ramienia poszczególnych wydziałów, czy poprzez Centrum Organizacji Pozarządowych.

Uroczystość rozpoczęła się od podsumowania minionego roku. Jedną z najbardziej widowiskowych kwestii był remont i odświeżenie siedziby Centrum Organizacji Pozarządowych, w trakcie którego nie tylko odmalowano praktycznie wszystkie ściany i sufity, ale również wycyklinowano parkiet na sali konferencyjnej, wymieniono wykładziny w holu i części biurowej i wreszcie wykonano długo oczekiwany remont toalet.

W trwającym roku w ramach otwartych konkursów ofert oraz tzw. „małych grantów” zabrzański samorząd wsparł organizacje pozarządowe kwotą aż 6,6 miliona złotych. Jak łatwo dostrzec z roku na rok kwota wsparcia jest konsekwentnie zwiększana.