Trwa Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy

14.12.2016

Na placu Wolności trwa Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Już w najbliższy piątek, 16 grudnia, organizatorzy Jarmarku zapraszają na imprezę "Idą Święta 2016". Atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców z pewnością nie zabraknie.

Zabawa rozpocznie się o godz. 14.30. – Tego dnia na mieszkańców miasta czekać będzie koncert kapeli góralskiej "Jaworowe Skrzypce", przeplatany anegdotami i opowieściami o świętach. Na placu Wolności pojawią się szczudlarze z anielskimi animacjami, nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Będzie można wziąć udział w Wigilii dla mieszkańców, zobaczyć spektakl "Cudowną podróż" i posłuychać Górniczej Orkiestry Dętej "Makoszowy". Mieszkańcom miasta rozdawane będą żywe choinki, a imprezę uświetni wystrzałowa wyrzutnia śniegu i konfetti – zapowiada Małgorzata Kamińska, zastępca dyrektora ds. artystycznych Miejskiego Ośrodka Kultury w Zabrzu.

Przypomnijmy, że trwający na placu Wolności Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy można odwiedzać do 22 grudnia. Można tu kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty i wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl