Przed nami kolejny Rajd Renifera

05.12.2016

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji zaprasza na drugą edycję Rajdu Renifera. Impreza startuje 10 grudnia o godz. 16.00 na pl. Warszawskim.

Rajd otwarty jest dla wszystkich miłośników motoryzacji, bez względu na posiadane pojazdy. W szranki na równi stanąć mogą kierowcy pojazdów, które dopiero co zeszły z taśmy produkcyjnej, jak i te, które po drogach jeżdżą od kilkudziesięciu lat.

Na czym polegać będzie impreza? Rajd Renifera to jedna z odmian wyścigu na orientację. Uczestnicy otrzymają mapę z zaznaczonymi punktami, w których czeka ich wiele niespodzianek i trudnych zadań. Dojechać będą tam musieli własnymi pojazdami, w normalnym ruchu miejskim i zgodnie z przepisami. Mimo tego, będzie ich gonić czas, bo część z najlepiej punktowanych zadań wykonać będzie trzeba w określonym czasie. A testowana będzie nie tylko wiedza z historii Zabrza, mechaniki pojazdowej czy pierwszej pomocy, ale również… sprawności prowadzenia pojazdów. W trakcie tych zadań będą musieli ustalić miejsce mety, gdzie czekać na nich będzie zimowe ognisko, fantastyczna zabawa, dania z grilla i z… foodtrucków.

Co więcej, zgodnie z tradycją imprez organizowanych przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji i tym razem przeprowadzona zostanie zbiórka charytatywna. Tym razem organizatorzy Rajdu Renifera dołączą się do świątecznej akcji na rzecz zabrzańskiego Domu Dziecka. Podopiecznym tej placówki chcą sprezentować przede wszystkim: słodycze (batoniki, czekolady, cukierki, etc.), napoje (soki typu "Kubuś", etc.), środki czystości (żele do kąpieli, szampony, kosmetyki, etc.), artykuły szkolne i naukowe (książki, zeszyty, kredki, etc.), oraz zabawki (głównie gry planszowe, sprzęt sportowy – absolutnie nie pluszaki!).
Partnerem technicznym imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu. Fundatorem nagród tym razem jest Miasto Zabrze oraz Carbon Detailing Studio. Imprezę współorganizuje MotoRat – Motocyklowa Szkoła Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego, Stowarzyszenie Śmiercioodporni, Miejski Zarząd Dróg i Infrastruktury Informatycznej, Komenda Miejska Policji w Zabrzu oraz Straż Miejska w Zabrzu

W przypadku jakichkolwiek pytań, wątpliwości czy chęci uzyskania dodatkowych informacji – organizatorzy z przyjemnością na nie wszystkie odpowiedzą. Proszę o kontakt mailowy (kontakt@zsmm.pl) lub telefoniczny (601878708). Wszelkie aktualności na temat Rajdu Renifera można także znaleźć) na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, a także na naszej stronie internetowej www.ZSMM.pl.