Obchody Barbórki KWK Makoszowy

05.12.2016

Uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Krzyża na os. Janek rozpoczęły się tegoroczne obchody Barbórki KWK Makoszowy. W obecności górników, mieszkańców os. Janek i dzielnicy Makoszowy, a także władz miasta biskup Gerard Kusz wygłosił homilię na temat trudnej sytuacji górnictwa i konieczności akceptacji niektórych aspektów, by wspólnie w wierze stanąć przeciw trudnościom.

Po nabożeństwie pracownicy kopalni i samorządowcy przeszli do Łaźni Łańcuszkowej, gdzie zorganizowano uroczystą akademię, w trakcie której kilkudziesięciu pracowników kopalni odebrało medale za długoletnią pracę w górnictwie. Władze zakładu odebrały z rąk przedstawiciela Okręgowego Urzędu Górniczego nagrodę za zwycięstwo w konkursie "Na początek 180 dni bez wypadku" promującym dobre praktyki w dziedzinie bezpieczeństwa pracy, w kategorii kopalń zatrudniających od 1500 do 3500 osób.