Barbóręczna 2016

05.12.2016

Przed nami kolejna, piąta już edycja turnieju piłki ręcznej młodzików i młodzików młodszych ,,BARBÓRĘCZNA 2016”. 10 grudnia, w hali "Pogoń" spotkają się drużyny: MTS Chrzanów, LKS PR OSIR Komprachcice oraz gospodarz turnieju SPR ,,POGOŃ 1945” Zabrze. W turnieju wezmą udział zawodnicy rocznika 2002 i 2003. Patronat honorowy nad imprezą objeła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Na parkiecie spotkają się drużyny młodzików r. 2002 oraz młodzików młodszych r. 2003 – MTS Chrzanów, LKS PR OSIR KOMPRACHCICE oraz gospodarz turnieju SPR "POGOŃ 1945" Zabrze. Zawody rozpoczną o godz. 9.30. Na godz. 11.30 zaplanowano uroczyste otwarcie turnieju, a na godz. 16.00 zakończenie.

Natomiast dzień wczesniej – 9 grudnia – w godz. 9.00-13.30, odbędzie się w tym roku po raz pierwszy ,,Mini BARBÓRĘCZNA 2016”. Będzie to turniej dla młodszych adeptów piłki ręcznej z rocznika 2005 i młodsi. W tym turnieju oprócz gospodarzy, wezmą udział drużyny : MKS Zryw Chorzów, MUKS PMOS Chrzanów, KS Viret CMC Zawiercie.

Turniej realizowany jest przy udziale środków budżetowych Miasta Zabrze w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą "Upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży poprzez organizację imprez sportowych i rekreacyjnych o zasięgu lokalnym i ponadlokalnym".

Celem turnieju jest popularyzacja i rozwój piłki ręcznej oraz promowanie Zabrza. Organizatorzy chcą również promować aktywne uprawianie sportu poza zajęciami szkolnymi. Poprzez realizację turnieju pragną propagować ideę „Przez sport do zdrowia”, kształtować postawę kulturalnego kibicowania zasady ,,fair play”, a także wyłonić najlepszą drużynę i zawodnika, strzelca i bramkarza turnieju.