Zakończono modernizację Gimnazjum nr 20

30.11.2016

29 listopada odbyło się oficjalne zakończenie termomodernizacji Gimnazjum nr 20 im. Polskich Himalaistów. To kolejna zabrzańska placówka, która odzyskała swój dawny blask w ramach proekologicznych działań Miasta. Warta blisko 2 miliony złotych inwestycja przyczyni się tym samym do zmniejszenia niskiej emisji, oszczędności w trakcie sezonu grzewczego oraz poprawienia komfortu uczniów.

W trakcie uroczystości, prowadzonej w gwarze śląskiej, zaprezentowane zostały krótkie wywiady ze związanymi ze szkołą  nauczycielami oraz historyczne fotografie z Zabrza. Następnie uczniowie zaprezentowali kabaretową scenkę z życia szkoły. Na koniec zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski podziękował wszystkim zaangażowanym w prace, z dyrektorem szkoły Marcinem Kłakiem na czele. Podkreślił także, że Zabrze sukcesywnie  stara się o modernizacje kolejnych placówek w ramach walki z niską emisją.

W trakcie termomodernizacji budynku Gimnazjum nr 20 im. Polskich Himalaistów oprócz elewacji wymieniony został także dach i okna, zmodernizowana została wentylacja budynku oraz system centralnego ogrzewania.