Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy

30.11.2016

Świąteczne koncerty, konkursy i animacje dla dzieci oraz bożonarodzeniowe smakołyki, ozdoby i prezenty – to tylko część atrakcji, jakie czekają na Placu Wolności na mieszkańców Zabrza i wszystkich gości, którzy odwiedzą Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy. Jarmark potrwa do 22 grudnia.

To jedna z najbardziej ciepłych i klimatycznych imprez w mieście, wydarzenie z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowane do szerokiej publiczności. Od lat wzbudza ogromne zainteresowanie i entuzjazm uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku. Jarmar rozpoczął się 2 grudnia paradą Świętego Mikołaja. Tego dnia zapalono także choinkę i pozostałe iluminacje, które zdobią miasto. Do 22 grudnia na Placu Wolności swoją ofertę przygotowali kupcy i rękodzielnicy. Organizatorzy – Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejski Ośrodek Kultury – przygotowali kilka imprez towarzyszących.

6 grudnia, od godz. 12.00, na wszystkie dzieci będzie czekał Mikołaj wraz z pomocnikami, którzy specjalnie na tę okazję przybędą na plac Wolności nie tylko na saniach, ale także na militarnych pojazdach.

16 grudnia, w godz. 14.30-19.00, zapraszamy na imprezę świąteczną „Idą Święta 2016”. Tego dnia na mieszkańców miasta czekać będzie koncert kapeli góralskiej „Jaworowe Skrzypce” przeplatany anegdotami i opowieściami o świętach, szczudlarze z anielskimi animacjami, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, Wigilia dla mieszkańców, spektakl „Cudowna podróż”, występ Górniczej Orkiestry Dętej „Makoszowy”. Imprezę uświetni wystrzałowa wyrzutnia śniegu
i konfetti oraz rozdawanie żywych choinek mieszkańcom miasta.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta" odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 22 grudnia. W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl