Festiwal Ars Cameralis w Kopalni Guido

18.11.2016

18 listopada to data, którą każdy fan niebanalnej muzyki powinien zapisać sobie w kalendarzu. Wtedy bowiem Festiwal Ars Cameralis zjedzie do Kopalni Guido w Zabrzu. Na poziomie 320 zagra fiński zespół K-X-P.

K-X-P to, jak mówią artyści, antyzespół, którego muzyki nie sposób jednoznacznie określić, chociaż dziennikarze najczęściej używają pojęć takich jak krautrock czy elektronika. Sami muzycy do jej zdefiniowania używają ciągu słów: „original-elektronic-motorhead-space-trance-spiritual-rock-meditation-freejazz”. Jest w tym wiele prawdy. Ich koncerty to bowiem ogromna dawka rytmu i energii, dzięki której publiczność wpada w taneczny trans. Opublikowali do tej pory trzy albumy (albo cztery, ostatni krążek jest bowiem podzielony na dwie części, które ukazały się na rynku osobno) oraz dwie epki (z których jedna ma zadziorny tytuł „History Of Techno”).

Wydarzenie poprzedzi wykład o transie w muzyce i literaturze prowadzony przez Dominikę Węcławek, dziennikarkę, pisarkę i byłą redaktor naczelną pisma M/I (rozpoczęcie wykładu godz. 19.30).

Ilość biletów ograniczona. Informacja biletowa: Kasa Kopalni Guido, tel. (32) 271-40-77