Spotkanie czwartkowe w Muzeum Miejskim

17.11.2016

„Czego nie narysowałeś nie widziałeś” – to tytuł kolejnego spotkania czwartkowego w Muzeum Miejskim w Zabrzu, które odbędzie się dzisiaj o godz. 17.30 w Galerii Café Silesia. Spotkanie będzie miało charakter wykładu połączonego z warsztatami i będzie ściśle związane z bieżącą wystawą: „Bieguny – na początku był rysunek”. Gościem spotkania będzie prof. Krzysztof Kula z cieszyńskiego Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który jest kuratorem wystawy.

Zdaniem artysty wystawa ma „potencjalnie wzbudzić zainteresowanie szczególnie młodego odbiorcy doświadczaniem i odkrywaniem własnej wrażliwości na sztukę. Jej celem jest również pobudzenie młodego odbiorcy do aktywnego rozumienia postaw i strategii artystów biorących udział w wystawie”.

Spotkanie to będzie dla uczestników również okazją rysowania, dorysowywania, przerysowywania, poodrysowywania, zarysowywania… (performance rysunkowy – rysunki konferencyjne).
Organizatorzy zapraszają młodzież szkół średnich, pedagogów oraz wszystkie osoby zainteresowane współczesnymi technikami sztuki w tym performance. Wstęp wolny.