Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta"

16.11.2016

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne, konkursy i animacje dla dzieci, występy, pokazy taneczne oraz bożonarodzeniowe smakołyki – to tylko część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców Zabrza i wszystkich gości, którzy odwiedzą nasze miasto w trakcie Zabrzańskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego „Idą Święta”.

To jedna z najbardziej ciepłych i klimatycznych imprez w mieście, wydarzenie z bogatą, wieloletnią tradycją, skierowane do szerokiej publiczności. Od lat wzbudza ogromne zainteresowanie i entuzjazm uczestników. Nie inaczej będzie i w tym roku.

Impreza, nad którą patronat honorowy objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rozpocznie się 2 grudnia o godz. 14.30. W tym dniu zabawa potrwa do godz. 18.30. Dla mieszkańców miasta przygotowano szereg atrakcji. Plac Wolności odwiedzi bałwanek Olaf wraz ze swoim show, a towarzyszyć mu będą Śnieżynka i Elf oraz maskotki – bajkowe postaci z wielkim workiem, z którego będą rozdawane prezenty. Tego dnia wspólnie z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz mieszkańcami miasta zaświecimy miejską choinkę oraz wyruszymy z niezwykle widowiskową Paradą Św. Mikołaja
z fajerwerkami (godz. 16.15). W programie przewidziano też m.in. występy dzieci, konkursy z nagrodami, szczudlarzy oraz świąteczną fotobudkę.

6 grudnia, od godz. 12.00, na wszystkie dzieci będzie czekał Mikołaj wraz z pomocnikami, którzy specjalnie na tę okazję przybędą na plac Wolności nie tylko na saniach, ale także na militarnych pojazdach.

16 grudnia, w godz. 14.30-19.00, zapraszamy na imprezę świąteczną „Idą Święta 2016”. Tego dnia na mieszkańców miasta czekać będzie koncert kapeli góralskiej „Jaworowe Skrzypce” przeplatany anegdotami i opowieściami o świętach, szczudlarze z anielskimi animacjami, przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju, Wigilia dla mieszkańców, spektakl „Cudowna podróż”, występ Górniczej Orkiestry Dętej „Makoszowy”. Imprezę uświetni wystrzałowa wyrzutnia śniegu
i konfetti oraz rozdawanie żywych choinek mieszkańcom miasta.

Zabrzański Jarmark Bożonarodzeniowy "Idą Święta" odbywać będzie się tradycyjnie na placu Wolności. Potrwa do 22 grudnia. W trakcie Jarmarku będzie można kupić najróżniejsze bożonarodzeniowe smakołyki, świąteczne wypieki, ozdoby, prezenty, czy wyroby rękodzieła artystycznego. Wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Zabrza i gości spoza naszego miasta czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji.

Szczegółowe informacje na stronie: www.mok.art.pl