Monografia ks. Knosały pt. "Historia Miasta Zabrze"

15.11.2016

16 listopada o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 18 w Zabrzu przy ul. Konrada Sitki 55 zaprezentowana zostanie monografia ks. Józefa Knosały pt. „Historia Miasta Zabrze”.

Zaplanowano dyskusję z udziałem Małgorzaty Mańki-Szulik, prezydent Zabrza, ks. Andrzeja Żmudy, proboszcza parafii Bożego Ciała w Kończycach oraz Bernarda Szczecha, tłumacza monografii. Wydarzenie połączone będzie z III Wieczornicą Patriotyczną i wystawą „Zabrze na płótnie”. Organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu oraz Zespół Szkół nr 18 w Zabrzu.

Z kolei 17 listopada o godz. 17.00 w Czytelni Ogólnej i Prasy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zabrzu przy ul. Wyzwolenia 4
w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się spotkanie z Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim,
autorami książki "KUKUCZKA. OPOWIEŚĆ O NAJSŁYNNIEJSZYM POLSKIM HIMALAIŚCIE".