Zabrze przestrzenią rozwoju

Masz pomysł na biznes? Wystartuj w konkursie "Zabrzański Biznesplan"

09.11.2016

Wkrótce mija termin składania wniosków w konkursie „Zabrzański Biznesplan”. Czwarta edycja konkursu ruszyła 1 września br. Pomysły na własny biznes można zgłaszać do Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości do 30 listopada br.

Celem konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości i pobudzenie aktywności mieszkańców w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Zabrzu. Uczestnicy mogą liczyć na cenne nagrody ufundowane przez organizatorów oraz partnerów, którymi są firmy i instytucje od wielu lat funkcjonujące rynku. Łączna pula nagród podczas trzeciej edycji konkursu wyniosła około 150 tys. zł.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap obejmuje bezpłatne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, które przeprowadzone są w siedzibie Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Do 30 listopada uczestnicy powinni złożyć elektronicznie wypełnione formularze, w których sporządzą biznesplan. W drugim etapie konkursu nadesłane biznesplany zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym przez Kapitułę konkursu. Podczas finałowej gali ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody oraz wyróżnienia.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji konkursu I miejsce zajęła Maria Kucharska za biznesplan pn. „Szkoła Tańca i Jogi”. Ideą Pani Marii było utworzenie szkoły tańca z ofertą tańców niszowych, która będzie miała znaczenie integracyjne i aktywizacyjne dla lokalnej społeczności. II miejsce zostało przyznane Paulinie Sierant za biznesplan salonu kosmetycznego, a III miejsce zdobyła Karolina Jędryszek za biznesplan pn. „Rozszerzenie zakresu działalności firmy Blue Prevent poprzez wprowadzenie do oferty innowacyjnych warsztatów pt.: ”Mali Medycy” w Studiu Artystycznym Maciej w Zabrzu”. Trzem uczestnikom konkursu zostały również przyznane wyróżnienia.

Szczegółowych informacji nt. konkursu „Zabrzański Biznesplan” udziela Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (ul. Powstańców Śląskich 3, nr tel. 32 2739775, e-mail: sekretariat_zcrp@um.zabrze.pl). Więcej informacji znajdziecie Państwo również na stronie: https://www.facebook.com/um.zcrp/?fref=ts