Zabrze ECO-MIASTEM 2016

08.11.2016

Ambasada Francji w Polsce, organizator konkursu ECO-MIASTO, przyznała Urzędowi Miejskiemu w Zabrzu nagrodę ECO-MIASTO 2016 za politykę w zakresie efektywności energetycznej budynków w kategorii miast z liczbą mieszkańców powyżej 100 000. Nagrodę odebrała wiceprezydent Zabrza Katarzyna Dzióba.

Celem konkursu Eco-Miasto, projektu organizowanego przez Ambasadę Francji i Instytut Francuski w Polsce, jest wymiana doświadczeń pomiędzy francuskimi i polskimi miastami w czterech dziedzinach: zrównoważona mobilność, efektywność energetyczna budynków, gospodarka wodna oraz zarządzanie lokalnymi systemami energetycznymi. W ramach projektu organizowany jest także konkurs, w którym nagradzane są polskie miasta najsilniej zaangażowane w stosowanie ekologicznych rozwiązań.