80-lecie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6

28.10.2016

28 października 80-lecie placówki świętował Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Zabrzu. W uroczystej gali udział wzięli: zastępca prezydenta miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski, przedstawiciele Rady Miasta Zabrze z przewodniczącym Marianem Czocharą na czele, dyrektor Delegatury w Gliwicach  Kuratorium Oświaty w Katowicach Jacek Tarkota, kierownik działy mierniczo-geologicznego w KWK Bielszowice Ireneusz Chodyra oraz emerytowani pracownicy i dyrektorzy.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie. Przygotowali krótkie przedstawienie, w którym spotkali się dzisiejsi podopieczni placówki z tymi sprzed 80 lat. Przedszkolaki zaś zaprezentowały kilka piosenek. Galę zwieńczyło pokrojenie jubileuszowe tortu przy akompaniamencie orkiestry KWK Bielszowice.

Obecny budynek w 1936 roku został wybudowany z funduszów gminy. Poświęcenia szkoły dokonał ks. proboszcz Jerzy Brejza 24 kwietnia 1936 r. w obecności władz szkolnych, gminy, rodziców i uczniów. Kierownikiem szkoły był wtedy Mieczysław Więckowski.