Konferencja nt. zaburzeń odżywiania u dzieci i młodzieży

27.10.2016

W Zabrzu trwa V Regionalna Konferencja z cyklu Psychologia a Medycyna pt. „Zaburzenia odżywiania – od profilaktyki do chirurgii”. Patronat nad tym wydarzeniem objęli: marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Głównym celem konferencji, która rozpoczęła się dzisiaj (3 listopada) o godz. 12.00, jest wymiana doświadczeń specjalistów, mających na celu szeroko rozumiane wsparcie młodego pokolenia w ich rozwoju. – Taka międzyresortowa dyskusja pomiędzy różnymi środowiskami daje szansę na holistyczne spojrzenie na potrzeby młodych ludzi – dodaje Urszula Koszutska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zabrzu. Wykład inauguracyjny wygłosi prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Tadeusz Donocik.

W programie przewidziano wystąpienia siedmiu prelegentów, którzy będą mówić m.in. o: psychologicznych aspektach nienormatywnych zachowań żywieniowych, otyłości wieku rozwojowego, roli chirurgii w leczeniu otyłości u dzieci oraz zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży.

4 listopada odbędą się zajęcia warsztatowe dla rodziców, wychowawców i nauczycieli., W trakcie zajęć, które rozpoczną się w PPP w Zabrzu o godz. 10.00 będzie można dowiedzieć się jak uchronić dzieci i młodzież przed zaburzeniami odżywiania. Warsztaty poprowadzą: Agnieszka Jopert i Katarzyna Buczyńska z PPP w Rudzie Śląskiej.

Więcej informacji na plakacie w załączeniu.