Dzisiaj ostatni dzień głosowania w III edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego

21.10.2016

Trwa głosowanie w ramach III edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego.
4 listopada dowiemy się, które z projektów zgłoszonych przez mieszkańców w ramach III edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego, zostaną zrealizowane. Do podziału czekają 4 miliony złotych. Głosować można od dzisiaj do 27 października.

Każdy zameldowany (stale lub czasowo) mieszkaniec, który ukończył 16 lat, może podczas jednego głosowania wskazać trzy spośród 88 projektów, które jego zdaniem powinny zostać zrealizowane. Głosowanie odbywa się poprzez stronę internetową (www.um.zabrze.pl). Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać z 27 stacjonarnych punktów do głosowania, które ulokowane zostały w: filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, Punkcie Obsługi Klienta UM Zabrze – Centrum Handlowe M1( ul. Szkubacza 1), Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Grzybowicach (ul. Badestinusa 60) oraz placówkach szkolnych (ZSM-S przy ul. Franiszkańskiej 4, ZS-P nr 16 przy ul. Cmentarnej 7 i SP nr 16 przy ul. Lompy 78). Można też skorzystać z zabrzańskich PIAP-ów.

W celu wzięcia udziału w głosowaniu należy podać imię, nazwisko, numer PESEL oraz nazwisko rodowe matki, a także złożyć oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych na cele związane z realizacją procedury budżetu partycypacyjnego. Opcjonalnie można podać adres poczty elektronicznej, na który zostanie wysłane potwierdzenie głosowania.

Głosowanie potrwa do 27 października, a jego wyniki zostaną podane 4 listopada. W III edycji budżetu partycypacyjnego do podziału są 4 mln zł, z czego 1,3 mln zł trafi do tzw. małych dzielnic (Grzybowice, Kończyce, Maciejów, Makoszowy, Os. Mikołaja Kopernika, Os. Młodego Górnika, Pawłów, Zaborze Południe i Zandka), a 2,7 mln zł do tzw. dużych dzielnic (Biskupice, Centrum Południe, Centrum Północ, Guido, Helenka, Mikulczyce, Os. Kotarbińskiego, Rokitnica, Zaborze Północ).

Więcej informacji na temat III edycji Zabrzańskiego Budżetu Partycypacyjnego na stronie www.um.zabrze.pl w zakładce „Budżet partycypacyjny”.