Zabrze zwycięża w 4. edycji programu Honorowy Dawca Energii Fortum!

10.10.2016

Mieszkańcy Zabrza już po raz czwarty aktywnie włączyli się do akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. W ciągu sześciu miesięcy trwania programu przebyli łącznie ponad 296 tysięcy kilometrów, co zapewniło im zwycięstwo w ostatecznej klasyfikacji miast. Dzięki zaangażowaniu zabrzan, Fortum przekazało na rzecz Stowarzyszenia „KONTAKT” darowiznę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Tegoroczna edycja akcji Honorowy Dawca Energii Fortum trwała od 9 kwietnia do 30 września. W tym czasie wzięło w niej udział 540 mieszkańców Zabrza, którzy łącznie przebyli ponad 296 tysięcy kilometrów. Pozwoliło to na wytworzenie ponad 14 milionów watogodzin energii. Taka ilość umożliwiłaby przejechanie około 95 tysięcy kilometrów samochodem elektrycznym. Najpopularniejszą dyscypliną wybieraną przez honorowych dawców energii z Zabrza był nordic walking.

– W czwartej edycji programu wzięło udział ponad 2000 mieszkańców z wszystkich pięciu miast, którzy przebyli łącznie ponad 720 tysięcy kilometrów. Tym sposobem, w ciągu sześciu miesięcy akcji wytworzonych zostało 36 milionów watogodzin pozytywnej energii, a aplikację Honorowy Dawca Energii Fortum uruchamiano blisko 75 tysięcy razy, czyli średnio 400 razy dziennie. Bardzo dziękujemy wszystkim za tak liczny udział – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

W ramach zabrzańskiej edycji HDEF pomoc finansowa trafi do Stowarzyszenia „KONTAKT” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Fundusze zdobyte w programie zostaną przeznaczone na sfinansowanie rehabilitacji ogólnorozwojowej dzieci, młodzieży i osób dorosłych, w tym w szczególności na rehabilitację ruchową, hipoterapię oraz wyjazdy turystyczno-krajoznawcze.

– Chciałabym serdecznie pogratulować zwycięstwa i podziękować wszystkim mieszkańcom, którzy tak licznie wzięli udział w tegorocznej edycji programu. Po raz kolejny pokazaliśmy, jak zabrzanie potrafią się integrować i aktywnie wspierać potrzebujących w naszym mieście. Tak dobry rezultat był możliwy tylko dzięki ich wytrwałości i zaangażowaniu – mówi Małgorzata Mańka-Szulik, Prezydent Miasta Zabrza, która objęła akcję swoim patronatem.

Honorowy Dawca Energii Fortum to akcja charytatywna, odbywająca się w pięciu polskich miastach: Bytomiu, Częstochowie, Płocku, Wrocławiu i Zabrzu. Ma na celu promocję aktywnego trybu życia oraz pomoc potrzebującym. Jest skierowana zarówno do osób aktywnych fizycznie, jak i tych, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem.

Ostateczne wyniki programu są dostępne pod adresem: honorowydawcaenergii.fortum.pl