VI Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

10.10.2016

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym Katowicach rozpoczął się dzisiaj VI Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw "Nauka-Biznes-Samorząd RAZEM DLA GOSPODARKI". Miasto Zabrze jest samorządowym partnerem wydarzenia, które potrwa do 12 października.

Temat tegorocznego kongresu brzmi: "Trzy dni inspiracji dla innowacji". Po uroczystym otwarciu kongresu, w trakcie którego o znaczeniu lokalnej przedsiębiorczości mówiła m.in. prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, rozpoczęły się panele tematyczne. Pierwszego dnia w dyskusji nt. "Miasto w partnerstwie z biznesem", udział wziął zastępca prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski.

Szczegółowy program na stronie internetowej Kongresu

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach jakie stoją przed przedsiębiorcami dyskutować będą najważniejsze osoby w kraju, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw. Wydarzenie to jest już na stałe zapisane w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni Kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

W trakcie kongresu odbywają się także targi, na których prezentują się m.in.: Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Zabytkowa Kopalnia Guido oraz Arena Zabrze.