Kolejne spotkania w ramach cyklu "Akademia po szychcie"

28.09.2016

Przed nami kolejna prelekcja z cyklu „Akademia po szychcie". Tym razem konferencję pt.: "Matka i syn. Pamięć o bohaterze stanu wojennego i staraniach jego matki" wygłosi dr Zenon Szmidtke, kustosz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Będzie to pierwszy wykład w ramach cyklu wokół tematyki stanu wojennego w regionie śląsko-dąbrowskim.

Spotkanie odbędzie się w auli Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu przy ul. 3 Maja 19.

Zapraszamy także na kolejne prelekcje:

• 13 października – "Śląski Grudzień 1981", Jan Jurkiewicz, st. kustosz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
  • 27 października – "Biskupie Komitety Pomocy", dr Katarzyna Wilczok, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
  • 10 listopada – "Twórczość internowanych z regionu śląsko-dąbrowskiego", Jacek Okoń, kustosz Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu
  • 24 listopada – "Opór i represje w stanie wojennym", dr Jarosław Neja, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach

Projekt dofinansowany z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – „Patriotyzm Jutra”
Cykl spotkań zorganizowany w ramach projektu „Puzzle stanu wojennego”.