VI Śląskie Targi Medyczne

23.09.2016

Dzisiaj w zabrzańskim hotelu Diament rozpoczęły się dwudniowe VI Śląskie Targi Medyczne. Pierwszego dnia na targach obecny był m.in.: Zastępca Prezydenta Zabrza Krzysztof Lewandowski, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Zabrzu dr n. med. Mariusz Wójtowicz oraz Jarosław Fedorowski – Prezes Polskiej Federacji Szpitali.

Targi zorganizowane zostały wspólnie przez Związek Pracodawców Ochrony Zdrowia Województwa Śląskiego „Porozumienie Zielonogórskie”, Polską Federację Szpitali, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych oraz Śląski Związek Pracodawców Zespołów Opieki Zdrowotnej.

Celem Targów Medycznych jest spotkanie wszystkich tych, którym na sercu leży dobro pacjenta, w szczególności osób pełniących najważniejsze funkcje w systemie ochrony zdrowia w Polsce, lekarzy, ekspertów, prawników, dyrektorów szpitali śląskich oraz województw ościennych.

W ramach konferencji została podjęta dyskusja o polityce zdrowotnej, przyszłości medycyny śląskiej, jej nowych wyzwaniach i możliwościach, a także problemach nowoczesnego zarządzania placówkami ochrony zdrowia.