Zabrzański Weekend Rowerowy 2016

20.09.2016

Zapraszamy do udziału w Zabrzańskim Weekendzie Rowerowym 2016, w trakcie którego odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy wokół Zabrza, Szosowy Rajd Kolarski na dystansie 94. kilometrów z okazji 94. rocznicy nadania Zabrzu praw miejskich oraz Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych w Biskupicach.

ZABRZAŃSKI WEEKEND ROWEROWY 2016

* Rodzinny Rajd Rowerowy wokół Zabrza – 24 września, start spod Areny Zabrze, godz. 10.00 – głównie na rowerach górskich, głównie ścieżkami rowerowymi na dystansie ok. 20 km
* Szosowy Rajd Kolarski na dystansie 94 km z okazji 94-lecia nadania Zabrzu praw miejskich – 24 września, start także spod Areny Zabrze, godz. 10:00
* Zabrzańskie Szosowe Wyścigi Rowerowe Niezrzeszonych w Biskupicach (ul. Bytomska) – 25 września, od godz. 13.00.

Nową propozycją jest Szosowy Rajd Kolarski, który w sposób szczególny ma uczcić kolejną zabrzańską rocznicę, wysiłkiem kolarzy na dystansie 94 km, trasa wokół Zabrza (m.in. przez Bojków, Knurów, Zalew Rybnicki, Rudy, Pyskowice). UWAGA: do startu dopuszczeni będą tylko kolarze w wieku minimum 16 lat (rocznik 1999 i starsi), KONIECZNY jest KASK. Zapisy na obydwa rajdy prowadzi Punkt Informacji o Mieście (liczba uczestników do 88 osób)

Uczestnicy wszystkich imprez otrzymają pamiątkowe medale, a sobotnie obydwa rajdy zakończą się w Makoszowach w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 przy ul. Dalekiej 2, gdzie na mecie na kolarzy będzie czekał posiłek regeneracyjny.
Wszystkie wyżej wymienione imprezy BEZ WPISOWEGO!

Niedzielne wyścigi na ul. Bytomskiej odbędą się w Zabrzu już po raz szesnasty z rzędu. Na pierwszych trzech zawodników czekają oprócz medali dyplomy i nagrody, ale i za udział może trafić się upominek…

Zapisy przed startem od godz. 12.00. Kask także obowiązkowy!!! Zgłosić się może rowerzysta w każdym wieku – przewidziano 12 kategorii wiekowych.

Organizatorami obydwu rajdów są: Grodzki Szkolny Związek Sportowy – Program AKTYWNE ZABRZE i Miasto Zabrze, a niedzielnych wyścigów – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej.
 

Więcej szczegółów na plakatach poniżej, a także w załącznikach: