Zabrzańskie Dożynki Miejskie 2016

05.09.2016

W sobotę 3 września w Grzybowicach odbyły się zabrzańskie Dożynki 2016. W uroczystości udział wzięła prezydent miasta Zabrze Małgorzata Mańka-Szulik wraz zabrzańskimi radnymi.

Impreza rozpoczęła się uroczystą mszą świętą, która odprawiona została w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Po liturgii ulicami dzielnicy przeszedł barwny korowód mieszkańców. Pochód zakończył się przy ul. Traktorzystów, gdzie odbyła się część oficjalna.

Podczas obchodów nastąpiło przekazanie prezydent Zabrza, Małgorzacie Mańce-Szulik bochna chleba przez starostów dożynek.
Rozrywkę zapewniali zebranym zespół Baciary, Orkiestra Parafialna z Grzybowic oraz zespół Dominika i Janusz Żyłka z Radia Piekary.

Do wspólnej zabawy tanecznej gości zapraszał zespół Mirage Art. W trakcie imprezy można było wziąć udział w licznych konkurencjach oraz loterii fantowej. Tradycyjnie w ramach uroczystości odbyły się konkursy na najpiękniej przystrojoną posesję i pojazd. Tegoroczne Zabrzańskie Dożynki zakończył pokaz sztucznych ogni.