Zabrze przestrzenią rozwoju

II miejsce dla modernizacji Targowiska Miejskiego "Pod Ratuszem"

25.08.2016

Modernizacja Targowiska Miejskiego „Pod Ratuszem”, usytuowanego przy ul. św. A. Boboli, została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie „Modernizacja Roku 2015” w kategorii: „Rewitalizacja obszarów i zespołów urbanistycznych”. Wyróżnienie oznacza zajęcie II miejsca w tej kategorii.

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2015" odbyła się 24 sierpnia br. na Zamku Królewskim w Warszawie. Tytuł "Modernizacja Roku 2015" i Wyróżnienie "Modernizacja Roku 2015" wręczono w 13 kategoriach. W XX Edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku 2015" zgłoszono 672 realizacje. Finalistów i laureatów, a także obiekty zgłoszone znajdziecie Państwo na www.modernizacjaroku.org.pl Konkursowi towarzyszyło również internetowe głosowanie „Plebiscyt MR2015”, w którym oddało swoje głosy i polubiło wybrane realizacje ok. 32 tys. osób (www.facebook.com/modernizacjaroku).

Celem Konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w danym roku wyróżniających się szczególnymi walorami. W konkursie nie mogą brać udziału nowo wybudowane obiekty. Ideą jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych.

Targowisko przy ul. Boboli, które nosi teraz nazwę „Pod Ratuszem”, zmieniło się w ciągu ostatnich miesięcy nie do poznania. Jego nowe oblicze stanowi godną wizytówkę Zabrza. W samym centrum miasta powstała nowoczesna przestrzeń handlowa, przyjazna dla osób niepełnosprawnych. 150 punktów handlowych rozmieszczono w 18 pawilonach. Przygotowano też parking, a teren został uporządkowany i objęty monitoringiem. Dla wygody klientów powstały też nowe wewnętrzne drogi dojazdowe i chodniki. Nowego blasku nabrała również strefa wokół targowiska – tereny zielone zostały uporządkowane i zrekultywowane.