Zabrze przestrzenią rozwoju

6. Zabrzańskie Klasyki Nocą

19.08.2016

Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji na zakończenie sezonu letniego zaprasza na szóstą edycję Zabrzańskie Klasyki Nocą. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia. Tym razem parada zabytkowych samochodów wyruszy z parkingu przy Arenie Zabrze.

Będzie to spotkanie miłośników klasycznej motoryzacji z całego regionu, a nawet spoza niego – wstępnie swoją obecność zapowiedziały ekipy z Krakowa i Wrocławia.

Zabrzańskie Klasyki Nocą rozpoczną się o godz. 16.30 na parkingu przy Arenie Zabrze. O godz. 17.30 z parkingu ruszy parada zabytkowych pojazdów, która przemierzy ulice: Roosevelta-Monte Cassino-Wolności (w kierunku zachodnim)-Stalmacha-Bytomska-Kasprowicza-Hagera-Tarnopolska-Chopina-Moniuszki-Mikulczycka-Gdańska-Korfantego-de Gaulle’a-Roosevelta-Piłsudskiego (wjazd na ul. Olimpijską).

Na stadionie na uczestników czeka będzie szereg atrakcji, w tym m.in.: kurs pierwszej pomocy, prezentacja wyposażenia specjalistycznego radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego zabrzańskiej komendy policji czy specjalny pokaz, przygotowany przez Szkołę Nauki Jazdy i Ratownictwa Medycznego MOTORAT oraz Pogotowie Ratunkowe Eskulap.

– Choć to nie jest ostatnia impreza organizowana przez Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, traktujemy ją jako zakończenie sezonu letniego. I dlatego tym bardziej zapraszamy. Rzecz jasna na imprezie pojawi się także pełen zakres pojazdów zabytkowych produkcji europejskiej, amerykańskiej czy japońskiej. Będzie to świetna okazja, aby zobaczyć bardzo nietypowe i coraz rzadsze samochody. Wśród lincolnów, buicków czy amerykańskich wersji mercedesów zjawią się też fiaty 125p i 126p, trabanty, zastawy, polonezy, wartburgi czy datsuny i zabytkowe toyoty – zachęcają organizatorzy.

Zgodnie z tradycją Zabrzańskich Klasyków Nocą, podczas imprezy odbędzie się też zbiórka na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Psitulmnie. Za pośrednictwem czlonków stowarzyszenia zwierzakom będzie można przekazać m.in.: mokrą karmę w puszkach, makaron i ryż, wszelkie środki czystości (z płynami i proszkami do prania na czele), koce, ręczniki, a także kołdry i poduszki (ale nie z pierzem). Przydadzą się również obroże, szelki i smycze.

Wszelkie informacje na temat Zabrzańskich Klasyków Nocą można także znaleźć na Facebooku (fanpage Zabrzańskie Klasyki Nocą oraz fanpage Zabrzańskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji, a także na stronie internetowej www.ZSMM.pl