Zabrze przestrzenią rozwoju

Zabrzański Biznesplan 2016

18.08.2016

1 września ruszy czwarta edycja konkursu „Zabrzański Biznesplan”. Do 30 listopada br. można zgłaszać pomysły biznesowe do Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości.

Celem konkursu jest wspieranie przedsiębiorczości i pobudzenie aktywności mieszkańców w kierunku podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej w Zabrzu. Uczestnicy mogą liczyć na cenne nagrody ufundowane przez organizatorów oraz partnerów, którymi są firmy i instytucje od wielu lat funkcjonujące rynku. Łączna pula nagród podczas trzeciej edycji konkursu wyniosła około 150 tys zł.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap obejmować będzie bezpłatne szkolenia z zakresu przedsiębiorczości, które zostaną przeprowadzone w siedzibie Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Do 30 listopada uczestnicy będą musieli złożyć elektronicznie wypełnione formularze w których sporządzą biznesplan dla pomysłu biznesowego. W drugim etapie konkursu nadesłane biznesplany zostaną ocenione pod względem formalnym i merytorycznym przez Kapitułę konkursu. Podczas finałowej gali ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody oraz wyróżnienia.

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji konkursu I miejsce zajęła Maria Kucharska za biznesplan pn. „Szkoła Tańca i Jogi”. Ideą Pani Marii było utworzenie szkoły tańca z ofertą tańców niszowych, która będzie miała znaczenie integracyjne i aktywizacyjne dla lokalnej społeczności. II miejsce zostało przyznane Paulinie Sierant za biznesplan salonu kosmetycznego, a III miejsce zdobyła Karolina Jędryszek za biznesplan pn. „Rozszerzenie zakresu działalności firmy Blue Prevent poprzez wprowadzenie do oferty innowacyjnych warsztatów pt.:”Mali Medycy” w Studiu Artystycznym Maciej w Zabrzu”. Trzem uczestnikom konkursu zostały również przyznane wyróżnienia.
 

Szczegółowych informacji udziela Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości (ul. Powstańców Śląskich 3, nr tel. 32 2739775, e-mail: sekretariat_zcrp@um.zabrze.pl).