Zabrze przestrzenią rozwoju

Oddaj swój głos na Zabrze!

09.08.2016

Trwa głosowanie internautów na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego. W plebiscycie punkty zbierają dwie zabrzańskie inwestycje.

Do tegorocznej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego zgłoszono w sumie 43 realizacje z całego regionu, w tym dwie z Zabrza – głosy można oddawać na rewitalizację i adaptację budynku Łaźni Łańcuszkowej dawnej Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu oraz rozbudowę Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu – Ogólnopolskie Centrum Kliniczno-Naukowe Transplantacji Płuc i Serca oraz Leczenie Mukowiscydozy u Dorosłych i Dzieci.

Głosować można na stronie www.slaskie.pl/npp. Należy wybrać trzy najlepsze propozycje i przyznać im odpowiednio 3, 2 lub 1 punkt, a następnie potwierdzić swój głos przez e-mail. Głosowanie potrwa do końca sierpnia, a najpopularniejsza realizacja zostanie uhonorowana Nagrodą Internautów.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Śląskiego, we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice oraz Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice. Ma on na celu m.in. wypromowanie najlepszych realizacji architektonicznych, podniesienie świadomości społecznej w zakresie kształtowania i jakości przestrzeni, a także promocję projektantów tworzących wysokiej jakości rozwiązania urbanistyczne i architektoniczne.

Wyniki głosowania internautów nie będą miały wpływu wpływu na werdykt jury, które przyzna nagrody i wyróżnienia marszałka województwa w czterech kategoriach: przestrzeń publiczna, zrewitalizowana przestrzeń publiczna, obiekt użyteczności publicznej, zrewitalizowany obiekt użyteczności publicznej.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Śląskich Dni Architektury (przełom października i listopada) organizowanych przez Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Po werdykcie Jury i po głosowaniu internetowym prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej zorganizowanej przez SARP.

Poniżej link do strony, gdzie można oddawać głosy:
http://www.slaskie.pl/npp/?grupa=19&rok=2016&id_menu=15