6. urodziny Zabrzańskiej Masy Krytycznej

08.08.2016

Już w najbliższy piątek, 12 sierpnia, Zabrzańska Masa Krytyczna świętować będzie szóstą rocznicę powstania i z tej okazji zaprasza na jubileuszowy przejazd ulicami naszego miasta. Ta cykliczna impreza już od sześciu lat gromadzi dziesiątki rowerzystów pod wspólnym hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem”.

Barwny peleton, który przejedzie ulicami Zabrza, ma na celu m.in. pokazanie, jak liczną grupą wśród uczestników ruchu drogowego stanowią rowerzyści. Ponad stuosobową kolumnę znacznie trudniej przeoczyć niż pojedynczych rowerzystów. Dzięki takiemu doświadczeniu kierowcy na co dzień zwracają większą uwagę na współużytkowników dróg, jakimi są rowerzyści, co z pewnością przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa.

Zabrzańska Masa Krytyczna zaprasza do włączenia się we wspólne świętowanie już w najbliższy piątek, 12 sierpnia. Peleton wystartuje z pl. Wolności punktualnie o godz. 18.00. Warto jednak przyjechać wcześniej, by otrzymać pamiątkową szprychówkę. Metę zaplanowano na terenie nowo otwartego Parku 12C Sztolni Królowa Luiza. Tam na uczestników czekać będzie poczęstunek oraz serwująca zimne napoje Herbaciarnia Czajnik z Zabrza. Wśród posiadaczy szprychówek rozlosowane zostaną upominki. Nie zabraknie także wielu innych atrakcji.

Honorowy patronat nad imprezą objęła prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.