XV Turniej im. Ernesta Pohla. Górnik i Gwarek zwycięzcami!

01.08.2016

Po raz pierwszy w 15-letniej historii Turnieju im. Ernesta Pohla mamy dwóch triumfatorów. Z powodu oberwania chmury nie można było rozegrać meczu finałowego na Arenie Zabrze i w tej sytuacji organizatorzy zdecydowali, że Górnik i Gwarek zostali wspólnie zwycięzcami imprezy.

W XV Turnieju Juniorów Starszych im. Ernesta Pohla, który odbył się pod patronatem prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik, pojawiło się wielu ciekawych zawodników młodego pokolenia, chociażby Maciej Ambrosiewicz z Górnika, uznany MVP imprezy. Ogólnie poziom zawodów był wysoki, zwłaszcza w grupie B, gdzie do końca nie było wiadomo, kto zdobędzie przepustkę uprawniającą do występu w wielkim finale na Arenie Zabrze. Sobotnia wygrana po dramatycznym meczu Gwarka z Legią Warszawa (2:1) właśnie zabrzanom dała prawo gry o 1. miejsce. Juniorskich derbów Zabrza jednak nie było, o co zadbała… nieprzyjazna aura.

Uroczyste zakończenie XV Turnieju Juniorów im. Ernesta Pohla, którego głównym sponsorem była firma Modecom, odbyło się w strefie biznesowej Areny Zabrze. Wzięli w nim udział przedstawiciele władz miejskich Zabrza na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik. Ponadto przemawiali: Bartosz Sarnowski, prezes Górnika, a także legendy zabrzańskiego klubu, m.in. Stanisław Oślizło i Waldemar Matysik. Stanisław Oślizło przypomniał sylwetkę Ernesta Pohla, z którym występował w zabrzańskiej drużynie, z kolei Waldemar Matysik miał kilka cennych rad do swoich następców.

Wyniki gier finałowych:
7. miejsce: Legia Warszawa – Pogoń Lwów 6:0
5. miejsce: Hajduk Split – Lokomotiva Trnava 0:0; karne: 5-4
3. miejsce: Białoruś U-18 – NK Osijek 0:0; karne: 5-4
1. miejsce: Górnik Zabrze – Gwarek Zabrze mecz się nie odbył

Najlepszy zawodnik Turnieju: Maciej Ambrosiewicz (Górnik Zabrze)

Najlepszy strzelec: Andrzej Wąsik (Gwarek Zabrze) – 3 gole