Kino letnie w podwórzu Kamienicy pod Orłem

28.07.2016

Stowarzyszenie Otwarte Miasto zaprasza na cykl projekcji filmowych z wątkiem zabrzańskim w ramach kina letniego, który wyświetlany będzie w podwórzu Kamienicy pod Orłem przy ul. Dworcowej 9 w Zabrzu.

Program kina letniego w podwórzu Kamienicy pod Orłem:

– „Autobus odjeżdża 6.20” – fabuła rozgrywa się na Górnym Śląsku, jej tłem są śląskie miasta w tym Zabrze wraz z ich obiektami przemysłowymi w latach 50tych.
Kiedy i gdzie: 30 lipca o godzinie 20:00 w podwórzu Kamienicy pod Orłem przy ul. Dworcowej 9.

– „Gwiazdy muszą płonąć” – fabuła dwuczęściowego filmu rozgrywa się w zabrzańskiej kopalni a jedną z „ról” gra Główna Kluczowa Sztolnia Dziedziczna.
Kiedy i gdzie: 27 sierpnia o godzinie 20:00 w podwórzu Kamienicy pod Orłem.

– „Kolejność uczuć” – miłosna intryga rozgrywająca się w Zabrzańskich plenerach początku lat 90 tych.
Kiedy i gdzie: 8 września o godzinie 19:00 w podwórzu Kamienicy pod Orłem.

Cykl projekcji, które wyświetlane będą w podwórzu Kamienicy pod Orłem, to część wydarzenia pn. "Zabrze w kinie, kino w Zabrzu", które realizowane jest przez Stowarzyszenie "Otwarte Miasto". Filmy będzie też można obejrzeć w kinie letnim, które zorganizowane zostanie na terenie Targowiska Miejskiego "Pod Ratuszem" (więcej informacji pod adresem: http://www.um.zabrze.pl/mieszkancy/aktualnosci/zabrze-w-kinie-kino-w-zabrzu )

Projekt realizowany jest przy udziale środków budżetowych Miasta Zabrze