"Zabrze w kinie, kino w Zabrzu"

25.07.2016

Już w najbliższy piątek (29 lipca), na terenie Targowiska Miejskiego "Pod Ratuszem" przy ul. św. A. Boboli w Zabrzu, w ramach kina letniego będzie można obejrzeć film pt. "Autobus odjeżdża 6.20". To inicjatywa Stowarzyszenia Otwarte Miasto, którą wsparła Zabrzańska Agencja Realizacji Inwestycji – zarządca zabrzańskiego targowiska.

Stowarzyszenie Otwarte Miasto jest organizatorem wydarzenia pn. „Zabrze w kinie, kino w Zabrzu”, w ramach którego zaplanowano projekcje nst. filmów:
• 29 lipca – „Autobus odjeżdża 6.20” – fabuła rozgrywa się na Górnym Śląsku, jej tłem są śląskie miasta, w tym Zabrze, wraz z ich obiektami przemysłowymi w latach 50-tych
• 26 sierpnia – „Gwiazdy muszą płonąć” – fabuła dwuczęściowego filmu rozgrywa się w zabrzańskiej kopalni, a jedną z „ról” gra Główna Kluczowa Sztolni Dziedziczna
• 9 września – „Kolejność uczuć” – akcja rozgrywa się w zabrzańskich plenerach początku lat 90-tych.

Pokazy filmów rozpoczną się o godz. 18.00.

Dodatkowo – 29 lipca – na terenie zabrzańskiego Targowiska Miejskiego "Pod Ratuszem" zagości również Food Truck z amerykańskim grillem.

Zmodernizowane w ubiegłym roku targowisko oferuje szeroki asortyment artykułów zarówno spożywczych, jak i przemysłowych. Zakupy u lokalnych kupców można robić od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00, a w soboty w godz. 8.00-14.00.