2000 pielgrzymów ŚDM odwiedzi Kopalnię Guido i kopalnię Królowa Luiza

20.07.2016

Do Polski z całego świata napływają młodzi pielgrzymi, którzy w przyszłym tygodniu spotkają się z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. W tym tygodniu młodzież spędza czas w lokalnych diecezjach na terenie całej Polski, także na Śląsku – w ramach poznawania kultury i atrakcji naszego regionu podziemne trasy Kopalni Guido i kopalnię Królowa Luiza między 21 a 23 lipca odwiedzi ponad 2000 pielgrzymów z Włoch, Hiszpanii, Niemiec, Anglii, Węgier, Francji, Burkina Faso, Słowacji i Rosji.

Młodzieżowe grupy będą mogły poznać podziemny świat kopalni węgla kamiennego i posłuchać górniczych opowieści w swoich ojczystych językach dzięki obcojęzycznym przewodnikom i asyście przeszkolonych tłumaczy. Najwięcej grup odwiedzi poziom 320 Kopalni Guido oraz niedawno otwartą trasę podziemną w kopalni Królowa Luiza.

Do zabrzańskich podziemi przyjadą młodzi ludzie rozlokowani na terenie całego województwa – na przeżycie górniczej szychty przyjadą z parafii w Zabrzu, Gierałtowicach, Pyskowicach, Toszku, Knurowie, Kuźni Raciborskiej, Gliwicach, Rudzie Śląskiej, Górkach Śląskich, Poniszowicach, Sosnowcu i Żernicy.

Pielgrzymi pozostaną w lokalnych parafiach do końca tygodnia, a następnie udadzą się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym.